הכרזות‏ > ‏

האם יש כיסוי ביטוחי למי שנפגע מפיצוץ גז בבניין?

פורסם: 13 ביולי 2014, 23:24 על ידי: טכנאי גז   [ עודכן 13 ביולי 2014, 23:25 ]

תושבי מדינת ישראל התעוררו לאחרונה לשורה של אסונות שנגרמו מפיצוצי בלוני גז בבנייני מגורים. 
בירושלים הלכה לעולמה משפחה שלמה בעקבות פיצוץ שנגרם מדליפת גז. חרף התראות הדיירים על ריח גז חריף העולה מהבניין, והגעת טכנאי גז כמה שעות לפני הפיצוץ, דליפת הגז לא נפתרה  והפיצוץ הרס דירה וקטל שלושה - בני זוג וילדתם הפעוטה.

אמש ארע פיצוץ בבניין מגורים בעכו, וגם הוא גבה קורבנות בנפש – חמישה דיירים מצאו את מותם, ורבים אחרים נפצעו, כאשר ככל הנראה ומסיבה שאיננה ברורה התפוצצו בלוני גז בבניין אשר מוטטו אותו על יושביו.

עד שעה זו עדיין לא הוברר סופית אם הרקע לפיצוץ הוא פלילי או תוצאה של דליפת גז, אך רבים מתושבי המדינה מצאו את עצמם הבוקר, בחרדה מתגברת והולכת מפני אסונות דומים והשלכותיהם.

מעבר לשאלת הביטחון האישי, והדרך להבטיח שדליפות גז יפסיקו לקטול תושבים תמימים, מתעוררת שאלה נוספת, לא פחות חשובה – והיא - האם נפגעי אותם פיצוצים, שחיי חלק מהם לא ישובו לעולם למסלולם – זכאים לפיצוי כלשהו? ואם כן, אל מי עליהם לפנות, על מנת לקבל פיצוי על פגיעות ברכושם, בגופם ובנפשם.

עו"ד גיל קראוס, העוסק רבות בתביעות נזיקין ובהשבת זכויות לנפגעי תאונות מחברות ביטוח, קופות חולים ומהמוסד לביטוח לאומי, עונה על שאלות רבות בנושא.

להמשך קריאה לחץ כאן